معرفی هدایای تبلیغاتی به زبان ساده

در این مقاله به معرفی هدایای تبلیغاتی به زبان ساده، می پردازیم. استفاده از هدایای تبلیغاتی با حک کردن نام برند، آرم یا لوگوی سازمان و یا چاپ شعار راهبردی شرکت روی آن، یکی از راهکارهای کارآمد در تبلیغات کسب و کارها می باشد. هدایای شرکت ابزار مهمی در شناساندن کسب و کارها به مصرف کنندگان و مخاطبان خاص است و می تواند در معروف شدن برند کمک شایانی بنماید.

چرا فرآوری کنندگان گونه ها و خدمات همیشه به پیگیری این هستند که برای خویش یک برند برپایی کنند؟

یک برند مانا و پایدار،  از جانب مصرف کننده دارای ضمانت است. با برند شدن یک شرکت یا سازمان، او توانسته  سهم قابل توجهی از بازار مصرف کننده را به خود اختصاص دهد و محصول خود را به جایی برساند که متقاضی آن، محصولات مشابه را حتی با قیمت پایین تر رد کند.

راه‌هایی که این برندها را معروف می‌کند چیست؟
یک سازمان یا کسب و کار موفق باید مواردی را دنبال کند تا بتواند برند خود را در گام های اول شناخته شده محلی و در مراحل بالا شناخته شده جهانی، بنماید. تعدادی از این روش ها در ادامه آمده است:
۱- انتخاب نامی منحصر به فرد و به یاد ماندنی برای برند یا محصول
۲- انتخاب نشان تجاری یا لوگو که از اهمیتی همانند نام برند برخوردار است
۳-گذشت زمان همزمان با کار و تلاش فراوان
۴- ارتقاء دادن کیفیت محصولات
۵- توجه به  لبه رقابتی در بازار و افزایش کیفیت کالا نسبت به رقبای خود
۶- تنوع و نو آوری در محصولات
۷- بسته بندی با کیفیت و به روز محصول
۸- جلب رضایت مشتری در قیمت
۹- شناخت مشتریان و رفع نیازهای مشتریان با حداکثر توانایی و امکانات خود
۱۰- استفاده از امکانات به روز و پیشرفته جهت برقراری روابط پایدار با مشتریان
۱۱-توجه به آگاهی رسانی مشتریان از طریق تبلیغات کارآمد و به روز

اهمیت تبلیغات کارآمد و به روز در کسب و کار چیست؟
تبلیغات کمک می کند تا آگاهی لازم در مورد محصولات یا خدماتی که تولید کنندگان به مصرف کنندگان و خریداران بالقوه ارائه می کنند، را در سطح بازار جامعه و کشور خود و حتی در بازار جهانی گسترش دهند. تبلیغات به سازمان ها و مراکز تولیدی کمک می کند تا بتوانند هر گونه محصولات و خدمات جدید خود را در کوتاهترین زمان به بازار مصرف معرفی کنند.  تبلیغات به مصرف کنندگان کمک می کند تا از محصولات و خدمات موجود و در دسترس خود در بازار مطلع شوند و حق انتخاب خود در مورد محصول مورد نیاز خود را بالا ببرند.
هدف اصلی تبلیغات، به اعتقاد بسیاری افزایش فروش است. هیچ برندی از ابتدا شناخته شده  نیست ولی اگر بداند راه‌هایی که این برندها را معروف می‌کند، چیست؟  خواهد توانست با گذشت زمان و تلاش فراوان و استفاده از  روش های بهینه و بروز، جلب نظر مخاطب را بنماید و کم کم ملکه ذهن او شده و در ذهن مخاطبین جای گیرد.
مهمترین وظیفه یک کمپین تبلیغاتی موفق، اینست که بتواند کلمه ای یا شعار سازمانی مهم یا عبارتی را در مورد محصولات و خدمات کسب و کار، در ذهن مشتریان حک کرده و آنها را به بازار مورد نظری که برای آن تبلیغ می کند، جذب نماید.
چرا شعارسازمان ها مهم هستند؟
شعار یک سازمان اهداف و محصولات آن کسب و کار  را به عموم مصرف کنندگان و یا مخاطبین خاص خود، معرفی می نماید.  شعار به یک جمله ساده،  نیاز دارد. سادگی به این معنی است که به یاد ماندنی باشد، اما بیشتر از آن، باید بتواند بین محصول شرکت و ارزش آن ارتباط برقرار نماید. این شعار می تواند در انواع روش های مختلف تبلیغات، نشریات بازاریابی و هدایای تبلیغاتی درج شده و در معرض دید مصرف کنندگان قرار گیرد.
روش های مختلف تبلیغات چیست؟
از دیرباز روش های زیادی برای تبلیغات استفاده شده و به مرور زمان همگام با پیشرفت تکنولوژی و فرهنگ جامعه توسعه یافته است. در ادامه به تعدادی از این روش ها اشاره شده است:
۱- روزنامه: تبلیغات روزنامه می تواند کسب و کار شما را به طیف وسیعی از مشتریان معرفی کند.
۲- مجله: تبلیغات در یک مجله تخصصی می تواند به سرعت و به راحتی به بازار هدف خود  برسد.
۳- رادیو
۴- تلویزیون
۵- کتاب ها و دفترچه های راهنما مثل کتاب های زرد فهرست تلفن
۶- در فضای باز و حمل و نقل و درج آگهی های تجارتی روی بیل بوردها و اتوبوس های شهری
۷- ارسال کاتالوگ ها و جزوات و  نامه های مستقیم به مخاطبان چه از طریق پست و یا اینترنت
۸- تبلیغات آنلاین از طریق ایجاد وبسایت ها یا شبکه های اجتماعی
۹- استفاده از هدایای تبلیغاتی با حک کردن نام برند، لوگو و یا چاپ شعار راهبردی سازمان و یا کسب و کار بر روی آن

هدایای تبلیغاتی به زبان ساده

هدایای تبلیغاتی

چرا هدایای تبلیغاتی شرکت مهم است؟
تقریبا تمامی روش های مختلف تبلیغات که به آن اشاره شد، در زمره روش های کوتاه مدت هستند و جهت مانا و پایدار کردن آن آگهی، کسب و کار مورد نظر باید هزینه های هنگفتی را پذیرا شود. در این میان درج آگهی بر روی هدایای تبلیغاتی سازمان یک تبلیغات همیشگی است.  هدایای شرکت ابزار مهمی در ترکیب ارتباطات بازاریابی است، در انتخاب این هدایا بایستی به دو بخش مهم توجه شود.
– ابتدا با تمرکز بر مسائل مهم در استفاده از هدایای تبلیغاتی شرکت، ادبیات هدایا و انگیزه های شرکت در دادن این هدایا و مسائل اخلاقی و فرهنگی باید بررسی گردد.
– سپس تمامی مسائل مربوط به شناساندن محصول یا شرکت، افزایش فروش محصول یا خدمات، ملاحظات عملی در بازاریابی، و مانایی تبلیغ در نزد مشتریان و مصرف کنندگان مورد بررسی قرار گیرد.
توجه به این نکته بسیار مهم است که هدیه تبلیغاتی باید به گونه ای باشد که مصرف کننده از آن به دفعات استفاده کند و در هر بار استفاده کردن، نام برند یا لوگو یا شعار شرکت را ببیند. در اینصورت آن برند، کم‌کم ملکه ذهن مخاطب شده و نام آن برند را به خاطر می سپارد. سپس در هنگام خرید دوباره یا مشاوره  به نزدیکان استفاده از محصولات این برند را در الویت انتخاب های خود قرار می دهد.
 چرا  نام برند،  لوگو یا آرم سازمان یا نشانی و مشخصات شرکت  بر روی هدیه تبلیغاتی حک شده است؟
بارها شده که یک شرکت یا سازمان یا نهاد یا یک دوست،  هدیه تبلیغاتی به ما میدهد. روی این  هدیه تبلیغاتی  نام برند،  لوگو یا آرم سازمان ، مشخصات و نشانی شرکت جهت دسترسی آسان به آن، و یا نامی از محصولات خود بر روی هدایای تبلیغاتی چاپ یا حک شده است.  به طور مثال اگر هدیه تبلیغاتی یک خود کار باشد، هرگاه که مصرف کننده از آن خودکار استفاده می‌کند نام و نشانی از آن برند را با خودکار خود، به همراه دارد.  در اینصورت با دیدن آن، این  برند، کم‌کم ملکه ذهن مخاطب شده و نام آن برند را به خاطر می سپارد. سپس در هنگام خرید دوباره یا مشاوره  به نزدیکان، استفاده از محصولات این برند را در الویت لیست  انتخاب های خود قرار می دهد و این همان ایده آل و هدفی است که شرکت تبلیغاتی جهت جذب مشتری برای سازمان مورد تبلیغ، در نظر داشته است.
برای هدایای تبلیغاتی خود چه بودجه‌ای در نظر می‌گیرد؟
شرکت ها باید برای انتخاب هدایای تبلیغاتی و فراهم کردن آنها، بودجه مورد نظر خود را مشخص سازند. زیرا آنها اغلب به دنبال روش های جدید و کالاهای مصرفی با کیفیت و مناسب و به تعداد زیاد هستند.  قسمتی از هدایای تبلیغاتی، که اغلب از هدایای نفیس هستند برای مشتریان و مخاطبان خاص خود در نظر می گیرند و تعداد انبوهی از هدایای تبلیغاتی که جزو کالاهای مصرفی بوده و دارای قیمت کمتری باشد برای عموم مردم و یا مشتریان در نظر می‌گیرند.
به طور مثال شرکت کنندگان در یک نمایشگاه با ورود به غرفه و بازدید از غرفه،  اطلاعاتی از محصول یا خدمات یک شرکت را دریافت می کنند و در پایان هنگام بازگشت یک هدیه تبلیغاتی به آنها داده می شود که با خود می برند . تعدادی از آنها جزو مصرف کنندگان آن شرکت خواهند بود ولی تعدادی نیز برای اولین بار است که با شرکت آشنا شده و شاید مصرف کننده شرکت نشوند، بنابراین هزینه باید بگونه ای صرف شود که ضرر هنگفتی برای شرکت بوجود نیاورد.
در انتخاب هدایای تبلیغاتی چه مواردی را در نظر بگیریم؟
فراهم کردن هدایای تبلیغاتی برای شرکت شما می تواند به عنوان یک راه عملی و موثر برای به دست آوردن مشتریان جدید و وفادارکردن مشتریان قبلی باشد. بنابراین انتخاب نوع هدیه بسیار مهم است، در انتخاب هدیه می توان به موارد زیر توجه کرد:
۱-  در هنگام انتخاب هدایای تبلیغاتی ، تصویر کاری و ایده های شرکت خود را در نظر بگیرید.
۲- همچنین آرم تجاری شما به وضوح روی هدایای تبلیغاتی قابل نمایش باشد.
۳-  یک کالای مصرفی مفید باشد
۴- هدیه باید برای مخاطب چشم نواز باشد
دادن هدایای تبلیغاتی شاید به نوعی تشکر از بازدید کنندگان یا مصرف کنندگان محصولات شما باشد ولی در واقع یک اصل مهم در این امر نهفته است که با معرفی هدایای تبلیغاتی به زبان ساده، آن را برای شما بیان می کنیم. مصرف کنندگان از طرف شما، هدیه ای را در دست دارند که  نام برند،  لوگو یا آرم سازمان ، مشخصات و نشانی شرکت، و یا نامی از محصولات شرکت بر روی آن هدایای تبلیغاتی چاپ یا حک شده است و این روش موثری در به خاطر سپردن شما و در نتیجه برای جذب مشتریان بیشتر و حفظ رضایت بخشی مشتریان قبلی موثر است.
هدایای تبلیغاتی موثر چیست؟
در ادامه تعدادی از این هدایا، که هم ایده های شما را در انتخاب هدایای تبلیغاتی برآورده کند و هم  بودجه مورد نظر شما را در نظر بگیرد،   برای شما معرفی می کنیم:
دفترچه های یادداشت
دفترچه یادداشت، ابزار  بازاریابی خوبی را در اختیار شما قرار می دهد، زیرا افراد احتمالا هر روز از آن استفاده می کنند. می توانید از نوع ارزان آن برای هدیه های خود انتخاب کنید، اما مطمئن شوید که این محصولات منعکس کننده تصویر کسب و کار شما است. دفترچه یادداشت در رنگ های روشن بلافاصله توجه مشتری را جذب می کند و نشان می دهد که کسب و کار شما سرگرم کننده و خوش بینانه است.

ماگ قهوه یا بطری  آب
بسیاری از کارمندان هر روز صبح از نوشیدن قهوه لذت می برند و مردم اغلب بطری آب خود را روی میز خود نگه می دارند. درج لوگوی شرکت، شعار و اطلاعات تماس روی آنها، یک راه موثر برای یادآوری مشتریان در مورد همه محصولات و خدماتی است که کسب و کارتان باید ارائه دهد. رنگ بطری آب یا ماگ قهوه را در رنگ های رسمی شرکت خود سفارش دهید یا یک رنگ خنثی مانند سیاه یا سفید را انتخاب کنید تا آرم شما برجسته شود.
تن پوش
اگر شما در کسب و کار مد یا کسب و کار کالاهای ورزشی هستید، لباس تبلیغاتی راه موفقیت آمیز برای نمایش اطلاعات مطلوب در مورد کسب و کار شما است. یک تی شرت مناسب و یا لباس گرم که به سادگی با آرم یا لوگوی خود تزیین کرده اید برای تبلیغ شرکت شما مفید هستند.  مشتریان هر بار که آن را مورد استفاده قرار می دهند به طور ناآگاهانه در مورد شرکت شما تبلیغ می کنند.

ماوس پد
اکثر مردم هر روز از کامپیوتر استفاده می کنند، بنابراین داشتن برخی از پد های موس با لوگو کسب و کار شما می تواند شما را در خط مقدم ذهن مصرف کنندگان حفظ کند. جزئیات زیادی در مورد کسب و کار خود را می توانید روی آنها درج کنید که آدرس وب سایت شما، شماره تلفن و شماره فکس و آدرس لینک ها در صفحات شبکه های اجتماعی شما را شامل می شود. رنگ هایی را برای پد های ماوس انتخاب کنید که قابل توجه بوده اما خیلی زننده  نباشند.
خودکار و قلم
خودکار و قلم تبلیغاتی، از گزینه های پرمصرف و کاربردی هدایای تبلیغاتی است که اکثر شرکت ها، سازمانها، و نهادها جهت تبلیغات خود از آن استفاده می کنند. خودکار یا قلم های زیبا که با آرم خود در یک زمینه فلزی تزیین کرده اید، یک تصویر شفاف و مدرن برای شرکت شما را تبلیغ می کند.

خودکار تبلیغاتی، انواع مختلفی دارد که چند مورد آن را در اینجا مورد بررسی قرار می دهیم:
۱- خودکار های پلاستیکی
خودکار پلاستیکی، از پلاستیک در رنگ ها و طرح های مختلف ساخته می شود که با توجه به سلایق مخاطبین انواع و مدل های مختلفی دارد . خودکار های پلاستیکی دارای یدک پلاستیکی نیز میباشد که جوهر در آن نگهداری می شود و به یدک خودکار پلاستیکی معروف هستند . خودکار های پلاستیکی به دلیل اینکه قیمت آنها بسیار ارزان است همیشه در تبلیغات مورد استفاده قرار گرفته است و هر روز نیز مدل های مختلف و طرح های جدیدی به آن اضافه می‌شود و همیشه کاربردی و مصرفی میباشند. نوع چاپی که بدنه خودکار های پلاستیکی استفاده می شود چاپ تامپو می باشد که با استفاده از چاپ تامپو میتوان بر روی خودکار پلاستیکی چاپ های مختلف با رنگ های مختلف را اجرا نمود .

۲- خودکارهای نیمه فلزی
خودکار نیمه فلزی یک مدل دیگر از خودکارها می باشد که نیمی از آن از فلز و نیمی دیگر از پلاستیک تشکیل شده است و به خاطر اینکه نیمی از آن از فلز است استحکام بیشتری نسبت به خودکار های پلاستیکی دارد و از یدک فلزی ی در آنها استفاده می شود. خودکار نیمه فلزی قیمت بالاتری دارد و می توانید در رده بندی مخاطبین از آنها استفاده کنید.

۳- خودکارهای تمام فلزی
تمام بدنه این خودکارها از فلز ساخته شده و نسبت به مورد اول و دوم بسیار بادوام تر بوده و قیمت خیلی بالاتری دارند . خودکار های فلزی به خاطر خاص بودن قالب ها و طراحی های آن مورد استفاده های متعددی دارد که از آنها می توان به عنوان هدایای تبلیغاتی برای مدیران  و مشتریان خاص که اهمیت بیشتری برای ما دارند، استفاده کنیم .

مفهوم مقاله :یک سازمان یا کسب و کار موفق باید همزمان با بالابردن کیفیت محصولات از روش های تبلیغاتی مناسب استفاده کند،  تا بتواند برند خود را به مصرف کنندگان و مخاطبان خاص معرفی نماید. استفاده از هدایای تبلیغاتی با حک کردن نام برند، آرم یا لوگوی سازمان و یا چاپ شعار راهبردی شرکت روی آن، یکی از راهکارهای کارآمد در تبلیغات کسب و کارها می باشد.

هدایای تبلیغاتی به زبان ساده – برند –

منبع مقاله:  www.veshko.com