هدایای تبلیغاتی خاص چه هستند؟

هدایای تبلیغاتی خاص به چه نوع هدایایی می گویند؟

انگیزه های شما یکی از بهترین مواردی است که در نحوه تبلیغ کسب و کار شما موثر است. هدایای تبلیغاتی خاص، هدایایی هستند که اولا باید تاثیر خوبی روی مشتریان شما بگذارند،  سپس باعث بهبود تصورات و برداشت های افراد از کسب و کار شما گردند و انگیزه شما را به آنها منتقل کند. هدیه همیشه نشانه حسن نیت و ایجاد رابطه صمیمی با طرف مقابل است. در دنیای کسب و کار هم هدایای تبلیغاتی خاص وقتی اثربخش است که بتواند حسن نیت شما را به مشتری نشان دهند و به او این ایده را القا کند که شما با تولید محصولات و خدمات خود، به فکر رفع نیازهای او می باشید. این موضوع در یک پژوهش دانشگاهی نشان داده شد که افرادی که یکی از انواع هدایای تبلیغاتی خاص دریافت کرده بودند نسبت به آن شرکت برداشت مثبت تری پیدا کرده و نگرش کلی آنها را در مورد شرکت و خدماتشان را بهبود بخشیده است.

چه مواردی باید در انتخاب انواع هدایای تبلیغاتی خاص در نظر گرفته شود؟

دو عامل باید در انتخاب نوع این هدایا بایستی را در نظر گرفته شود:
۱- شناخت کافی و اصولی از مخاطبین خود داشته باشیم. جنس و  سن هدیه گیرنده، نیاز فردی،  وضعیت مالی، و عوامل دیگر در رضایتمندی از دریافت یا انتخاب و خرید یک هدیه موثرند . برای نمونه ، شخصی که می خواهد هدیه ای برای یک جنسیت ولی در سه رده سنی هدیه تهیه کند، به دلیل تفاوت سنی میان این ۳ نسل معمولاً از هدیه ای یکسان استفاده نمی کند ، چرا که موجب می شود تا این افراد از گرفتن کالایی که با سن شان متناسب نیست خوشحال نشوند . به همین دلیل اولین گام برای انتخاب بهترین هدیه تبلیغاتی ، شناخت دقیق مخاطبانمان می باشد .
۲- به نوع هدیه و وضعیت ظاهری آن توجه کنیم. رنگ انتخابی، ابعاد هدیه، کاربرد هدیه در زندگی روزمره، جنس مواد ، ظرافت در طراحی، چاپ و یا حکاکی مشخصات شرکت بر روی هدیه و قیمت آن از جمله عواملیست که سبب می شود هدایا برای مشتریان مختلف دلنشین باشد یا نباشد. کسب و کارهایی که با تعداد مخاطبین زیاد سروکار دارند،  باید هدایای تبلیغاتی ارزان انتخاب کنند.
با دادن هدایای تبلیغاتی خاص چگونه می توانید  با مخاطبین خاص خود ارتباط برقرار کنید؟

هر یک از تولید کنندگان، مراکز خدماتی وسازمان های مختلف با قشر خاصی از مخاطبین در ارتباط هستند، بنابراین باید هدیه ای خاص آن گروه از مردم تهیه نمایند.  به عنوان مثال مراجعه کنندگان مراکز درمانی وجه مشترکی که دارند  بیمار بودن آنها است، این مرکز جهت جذب این گروه از مخاطبان خود می تواند انواع هدایای تبلیغاتی خاص بیماران مثل جا قرصی ، ابزار سنجش قند ، چربی یا فشار خون ، پدهای طبی و ماساژور به مخاطبین خود هدیه دهد. یک موسسه آموزشی با گروه های دانش آموزی ، دانشجویی و افراد علمی در ارتباط است و می تواند انواع هدایای تبلیغاتی مفید برای جویندگان علم مثل انواع کتب جیبی، دفترهای یادداشت و یا لوازم التحریر به آنها هدیه نماید. مدیران بلند پایه از انواع هدایای تبلیغاتی خاص مدیران ارشد مثل سررسیدهای نفیس ، ست رومیزی یا تندیسی گران بها استفاده می کند .
به این ترتیب با انتخاب صحیح هدایای تبلیغاتی، این شرکت ها توانسته اند به مخاطبین خود القا کنند که، به فکر رفع نیازهای آنها بوده اند و با تولید محصولات و خدمات خود نیز همین انگیزه را دنبال می نمایند.

هدایای تبلیغاتی خاص

هدایای تبلیغاتی خاص

چگونه هدیه مناسب انتخاب کنیم؟

دادن هدیه خاص هر کسب و کار به مخاطبان خود که پاسخگوی نیاز مشتری بوده و با سن ، جنسیت و سلیقه عموم آن ها سازگار باشد بهترین هدیه تبلیغاتی، است. البته هر سازمان می تواند هدایای نامتناسب با زمینه کاری اش هم به مشتریان خود اهدا کند، کمااینکه اگر یک مرکز درمانی از لوازم التحریر به عنوان هدیه تبلیغاتی استفاده کند ، هیچ کس آن را رد نکرده و با کمال میل استفاده می کند ، اما به دلیل عدم تناسب میان هدیه تبلیغاتی و حرفه ، احتمال فراموشی این مجموعه توسط مشتری افزایش می یابد. گروه هدایای تبلیغاتی وشکو   مشاور شما در انتخاب مناسب ترین هدایای تبلیغاتی خاص بوده و باطراحی های خلاقانه خود و خدمات حکاکی لیزر وشکو بهترین هدایای تبلیغاتی خلاقانه با برچسب های مناسب تبلیغات شما را ارائه می دهد.

 

 

مفهوم مقاله:هدایای تبلیغاتی خاص، هدایایی هستند که گذشته از آنکه می توانند تاثیر خوبی روی مشتریان شما بگذارند،  باعث بهبود تصورات و برداشت های افراد از کسب و کار شما گردند و به او این ایده را القا کند که شما با تولید محصولات و خدمات خود، به فکر رفع نیازهای او می باشید. 

منبع مقاله: www.veshko.com