چگونه هدایای تبلیغاتی به ارتقاء یک کسب و کار کمک می کند؟

چگونه هدایای تبلیغاتی به ارتقاء یک کسب و کار کمک می کند؟

هدایای تبلیغاتی به چه معنی است؟
هدایای تبلیغاتی
، کالاهایی هستند که با لوگوی شرکت مارک دار شده و یا مشخصاتی از شرکت روی آنها چاپ یا حکاکی می شود و در برنامه های بازاریابی و ارتباط با مشتریان مورد استفاده قرار می گیرند. به طور ساده باید بگوییم آنها کالاهایی هستند که به عنوان تبلیغ یک شرکت به مشتریان و مخاطبان آنها داده می شوند.
پنج روش ارتقا شرکت ها چیست؟
پنج روش اصلی برای ارتقاء شرکت ها وجود دارد:
۱) استفاده از روش های تبلیغاتی ،
۲) افزایش ارتباطات عمومی با مشتریان،
۳) بالا بردن مقدار فروش،
۴) بازاریابی مستقیم و فروش محصولات یا خدمات به طور مستقیم به عموم،
۵) فروش شخصی از طریق خرده فروشان.
چگونه هدایای تبلیغاتی به معروف شدن یک کسب و کار کمک می کند؟
برای اینکه بدانیم هدایای تبلیغاتی برای هر کسب و کار چه اهمیتی دارد، در ادامه ۵ دلیل آورده می شود:
۱- یکی از روش های بازاریابی مؤثر است که برای شرکت ها به نسبت بقیه روش های تبلیغاتی هزینه پایین تری دارد.
۲- تشخیص فوری نام تجاری شرکت، مشتری با یک نگاه مشخصات اصلی شرکت را به طور واضح روی هدیه تبلیغاتی می بیند.
۳- با استفاده روزانه از هدیه تبلیغاتی، کسب و کار شما به طور مستمر در معرض دید بیشتری قرار می گیرد.
۴- هدیه تبلیغاتی به عنوان کارت ویزیت کسب و کار شما کار می کند.
۵- باعث وفاداری مشتری می شود، مصرف کننده با استفاده از این هدیه پرکاربرد در زمره مشتریان وفادار شرکت قرار می گیرد.

هدایای تبلیغاتی معروف

هدایای تبلیغاتی معروف

دو نوع اصلی ارتقاء  شرکت ها و بالابردن سطح معروفیت آنها چیست؟
دو نوع ارتقاء اصلی جهت شرکت ها وجود دارد:
–  ارتقای مجاب کننده، شرکت تلاش می کند تا مصرف کننده را متقاعد کند که به محصول و یا خدمت او نیاز دارد. در این روش شرکت ها از انواع تبلیغات کلامی در رادیو تلویزیون و تبلیغات کتبی در مجلات و روزنامه ها استفاده می کنند.
– ارتقاء اطلاع رسانی، در این روش شرکت تلاش می کند تا اطلاعات مربوط به محصول را به طور معمول در یک جلوه چشمگیر و جالب به مخاطبان خود ارائه کند. در این روش شرکت ها از دادن هدایای تبلیغاتی به مخاطبان خود استفاده می کنند. مشتری ها با استفاده مستمر از هدایای تبلیغاتی شرکت ها هر روزه در یک نگاه، به صورت ناخودآگاه مشخصات شرکت را یادآور می شوند.
کاربرد هدایای تبلیغاتی در کجاست؟
هدایای تبلیغاتی، کالاهایی هستند که با لوگو یا شعار شرکت برای تبلیغ شرکت به مشتریان و مصرف کنندگان به عنوان هدیه داده شده اند. این کالاها به صورت کم هزینه برای تبلیغ نام تجاری، هویت شرکت یا محصولات تولیدی توزیع شده اند. چنین محصولاتی که غالبا به عنوان تبلیغ نامحسوس نامیده می شوند، توسط بسیاری از شرکت ها در بازاریابی و فروش استفاده می شود.
نمونه هایی از هدایای تبلیغاتی چیست؟
ما دو نوع اصلی از این کالاها را جهت کمک به بازاریابی شناسایی کرده ایم:
– آگهی های کاغذی. به عنوان مثال انواع بروشورها، آگهی ها، کارت پستال، کارت های کسب و کار، منوها، کوپن های فروش، تراکت ها و غیره که جنبه آگاهی رسانی دارند
– هدایای تبلیغاتی مصرفی به عنوان مثال انواع لوازم التحریر، تی شرت، لیوان، ماگ سرامیکی، گلدان، تقویم، قلم، کارت هدیه، بلیط نمایش، سرکلیدی و غیره که از کالاهای قابل مصرف هستند و تقریبا هر روز برای مصرف کننده کاربرد دارند.

هدایای تبلیغاتی مصرفی

در انتخاب هدایای تبلیغاتی به چه نکاتی توجه کنیم؟
در انتخاب هدایای تبلیغاتی به چند نکته اساسی باید توجه کنیم، که عبارتند از:
– این کالا  باید از نمونه کالاهایی باشد که مصرف کننده هر روزه و یا به صورت مستمر از آن استفاده می کند.
– پوشش و سطح رویی هدیه به گونه ای باشد که بتوان به راحتی نام برند یا لوگوی شرکت یا شعار تبلیغاتی شرکت را با انواع چاپ تامپو روی آن چاپ کرد و یا با خدمات حکاکی لیزری روی آن کنده کاری نمود.
– چاپ یا کنده کاری روی هدیه تبلیغاتی به وضوح قابل دیدن باشد که مصرف کننده در هر بار استفاده کردن از آن، مشخصات و یا لوگوی شرکت را ببیند. در اینصورت نام یا برند مورد نظر شرکت، به تدریج در ذهن مصرف کننده ملکه شده و در ذهن او نقش بندد.
– کالای مفید و به درد خوری باشد که وفاداری مشتری به شرکت را افزایش دهد و مشتری در هنگام خرید دوباره یا معرفی محصولات این برند به دیگران، آن را در لیست اولین انتخاب های خود قرار دهد.

مفهوم مقاله:هدایای تبلیغاتی، کالاهایی هستند که با لوگوی شرکت مارک دار شده و یا مشخصاتی از شرکت روی آنها چاپ یا حکاکی می شود و در برنامه های بازاریابی و ارتباط با مشتریان مورد استفاده قرار می گیرند. هدایای تبلیغاتی برای هر کسب و کار اهمیت دارد و یکی از روش های بازاریابی مؤثر است. مشتری ها با استفاده مستمر از هدایای تبلیغاتی شرکت ها، هر روزه و در یک نگاه، به صورت ناخودآگاه مشخصات شرکت را یادآور می شوند

منبع مقاله: www.veshko.com